İngilizce öğrenmek için dilediğiniz gibi bir hazırlığı tamamlamış, istediğiniz lokasyonda bir kurs bulmuş ve kendinizi tamamen İngilizce öğrenmeye odaklamış olabilirsiniz ama karşınıza çıkacak olan İngilizce eğitmeni gereken donanıma ve doğru iletişim tekniklerine sahip değilse, İngilizce öğrenmeniz imkansızlaşır.

ELC İstanbul’da eğitiminize başlamadan önce sizin hangi seviyede olduğunuzu ve en kolay hangi yollarda dil öğrenebileceğinizi keşfeden eğitmenler bulunuyor. Öğrenim metotlarınız doğrultusunda ortaya çıkan eğitim programı sonucunda da hızla başarıya doğru yol alıyorsunuz.

İngilizce'yi Hobi Olarak Görmek İçin Ne Gerekiyor?

İngilizce öğrenirken bir zorunluluk olarak görmeyip, keyifli bir aktivite gibi görebilmeniz için eğitmenin rolü çok büyük. İngilizceyi zorunlu bir eğitim olarak alma düşüncesinden sıyrılmanız ve dili sevdiğiniz alanlarda incelemeye almanız gerekiyor. İngilizceyi hiç bilmeyen birinin bunu tek başına başarması pek mümkün görünmüyor. Bu durumda da yine eğitmene büyük rol düşüyor. ELC İstanbul eğitmenleri, hobilerinizi, ilgi alanlarınızı keşfediyorlar ve bu doğrultuda da İngilizce öğrenmek eğlenceli bir hale geliyor.

ELC Eğitmenlerinin Donanımları

Eğitmenler mutlaka üniversitelerin İngilizce eğitim bölümlerinden mezun olanların arasından seçiliyor. CELTA, CTEFL, TESOL, CELTYL, DELTA gibi MEB tarafından da onaylanan eğitim sertifikalarından sonra ancak eğitmen olarak işe kabul ediliyorlar. Bu eğitimlerin yanında ELC eğitmenlerinin arasında ana dili İngilizce olan öğretmenler de bulunuyor. Bu durumda öğrenciler özellikle sohbet ve iletişim derslerinde akıcı konuşmayı öğreniyorlar. Ama en önemlisi konuştukça İngilizce konusunda kendilerine güvenleri de kuvvetli bir hal alıyor.

ELC Eğitimlerinde Live Learning

İngilizce öğrenmek için evden çıkmanıza gerek yok. Çünkü Live Learning denen bir şey var. Kablosuz internetin olduğu her yerde, eğitmenlerle canlı bağlantıya geçerek İngilizce öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız bağlantılarda herhangi bir sınırlanma bulunmuyor. Yani ELC İstanbul eğitmenlerine dilediğiniz soruları, dilediğiniz saatlerde sorabilirsiniz. Öğretmenler, hazırladıkları eğitim sunumlarını da online olarak öğrencilerle paylaşabiliyor. Live Learning sayesinde dilerseniz toplu dilerseniz de özel, yani “Tutor” olarak tabir edilen özel derslerle İngilizce eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Her Öğrenciye Bir Danışman

ELC İstanbul kapısından içeriye girdiğiniz anda size bir danışman atanıyor. İngilizce kurs süreci boyunca da bu danışman sizi adım adım takip ediyor. Giderilmesi gereken eksiklikleri tamamlıyor, alınması gereken önlemleri belirliyor, ek ders ihtiyacınız varsa size bu doğrultuda yardımcı oluyor ve kurs bitene kadar kusursuz bir sonuç elde etmeniz için disiplinli bir çalışma sürdürüyor. Bu ayrıcalıklı durumun getirisi de elbette başarı ve eksiksiz bir İngilizce oluyor.