Eğer kendinize “Neden İngilizce öğrenmeliyim?” diye soruyorsanız aslında İngilizce eğitiminin çekim alanına şimdiden girmişsiniz demektir. Çünkü İngilizce eğitiminin gerekliliği hakkında fikir yürütmeye başlamak bile yavaş yavaş ihtiyaçların ortaya çıktığı anlamına gelir.

Dünyada en çok konuşulan dil konusunda bazı tartışmalar var. Ana dili İngilizce olan ülkeler olarak ele aldığımız zaman, dünyada en çok konuşulan dil İngilizce değil ama tüm dünyanın ortak olarak kullandığı dil elbette İngilizce. Kariyer, eğitim, günlük yaşam, gezi ve eğlence gibi hayatınızın temel taşını simgeleyen her konuda İngilizce bilmediğiniz için büyük eksiklikler yaşamanız kaçınılmaz. Dünya ile iletişimimiz internet kullanımının yaygınlaşmasıyla oldukça büyüdü ve sadece bu yüzden bile İngilizce öğrenmek neredeyse mecburiyet haline geldi. Fakat unutmamanız gereken bir konu da İngilizceyi ne kadar zorunluluk olarak görürseniz öğrenmeniz de o kadar zorlaşır. İngilizceyi eğlenceli hale getiren ELC İstanbul bu sorunu yaşamanızı engelliyor ve keyifle İngilizce öğrenmenizi, sıkı bir takiple sağlıyor.

Kariyer

Bir ofiste İngilizce bilmeyen ve İngilizce bilen insanlar arasında çok fazla fark olmayabilir ama konu yükselmeye, hedefleri büyütmeye, daha fazla kazanmaya ve daha fazla başarıya geldiği zaman İngilizce bilmeyenlerin bir adım bile değil birkaç adım geriden gittiğini kabul etmek gerekiyor. Sizi başarıya ulaştıracak garanti adımları atabilmeniz için bu adımları İngilizce bilerek atmanız, yolunuzu çok daha açık bir hale getirecektir. Belirsizlik her zaman yorucudur. Bu belirsizliği kariyer konusunda netleştirmek için de dünyada en popüler dil olan İngilizce eğitimine bir an önce başlayın.

Sosyal Dünya

Bazen dinlediğiniz bir müziğin ne anlattığını anlamak çok daha başka şeyleri görebilmenizi sağlar. İzlediğiniz bir filmdeki orijinal espriyi Türkçe’ye uyarlanmış haliyle değil de olduğu gibi kavrayabilirseniz çok daha fazla gülebilirsiniz. Yabancı bir müzisyenin konserine gittiğinizde seyirciyle iletişimi büyük bir önem taşır ve iletişimin güçlenmesi, performansın yarattığı hissiyatı da canlandırır. Turistik gezilerde bir tercümana bağlı kalmamak kendinizi çok daha özgür ve güvende hissetmenizi sağlar. Bir kahve siparişi vermek veya adres sormak ne kadar kolay hale gelirse, gezmek, keşfetmek ve öğrenmek de o kadar keyifli ve güvenli olur.

Eğitim

Çok başarılı bir öğrenci olabilirsiniz ama eğitiminizi başarıyla tamamlamak için İngilizce size engel olabilir. İngilizcenin eğitimdeki yüksek kredi notları, not ortalamanızı büyük ölçüde etkiler. Diğer derslerde sınıf birincisi olsanız bile İngilizceden alacağınız düşük notlar, eğitim hayatınızı da kötü etkileyecektir. Bu yüzden eğitim sırasında seviyenizi belirlemenizi ve sizi her zaman ileriye götürecek olan İngilizceyi başarılı bir eğitim ile desteklemeniz hayat boyu çok daha rahat ve başarılı olmanızı sağlar.