Uzaktan eğitim uzun yıllardır hayatımızda olan bir kavram. Radyo ve televizyonlar ile başlayan bu sistemde insanlar eğitimlerini evlerinden tamamlıyor. Ama internetin hayatımızın tamamına yayılmasıyla beraber uzaktan dersler daha karlı ve rahat bir hal almaya başladı. Yani, hayatımızı kolaylaştırmaya başladı. Bunun İngilizcede de pek farkı yok. Eğitimizi çok daha kolay bir hale getiren uzaktan İngilizce dersleri, kendinizi daha rahat hissetmenizi, zaman, mekan ve maddi konularda büyük bir kar elde etmenizi sağlıyor.

Eğitiminizden ve Vaktinizden Ödün Vermeyin!

İngilizce eğitimine başlamaya karar verdikten sonra kurs araştırmalarına başlıyorsunuz ve doğal olarak evinize en yakın konumda, size yollarda vakit kaybettirmeyecek olan kursu tercih ediyorsunuz. Bu durumda da birçok özellik, eğitim metotları, eğitmenlerin dereceleri gibi detaylar ikinci plana atılıyor. Tüm bu detaylar da kolay ulaşım ve vakit kaybetmemek adına ödün verdiğiniz detaylar haline geliyor. Kaliteli ve doğru bir eğitimden uzak kalmak ise size eğitim sürecinde vakit kaybettirecektir. Bunun yerine evinizden hiç çıkmadan, size kilometrelerce uzak bir İngilizce kursundan eğitim alabilirsiniz. Bu da IH İstanbul’da bulunan Live Learning yani uzaktan İngilizce eğitimi ile mümkün!

Mekan Size Kalmış!

Uzaktan İngilizce derslerinin en büyük avantajlarından biri de mekan konusunda özgürlüğünüzün bulunmasıdır. İnternet, kulaklık ve mikrofonunuz olduğu sürece dilediğiniz yerde eğitim almanız mümkün. Birebir veya grup olarak tercih edebileceğiniz derslere pijama ve kahvenizle veya deniz kenarında bir kafede katılım gösterebilirsiniz. Bu sayede kendinizi hem özgür hem de rahat hissedebilirsiniz. Ders sırasında trafik veya bir yerlere yetişme gibi dertleriniz kafanızı meşgul etmez ve tamamen İngilizce dersinize yoğunlaşabilirsiniz. Bu da size yüksek bir verim kazandırır.

ELC İstanbul’un Takibinde Kalın!

Uzaktan eğitim konusunda insanların çoğu zaman endişeleri doğru yönlendirilememek ve eğitmen ile iletişiminin zayıf olmasından oluşuyor. Bu konuda IH İstanbul’la çalışmaya karar verirseniz tüm bu endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Her 30 saatlik uzaktan eğitimin sonunda IH İstanbul, öğrencilerine deneme sınavı gönderiyor ve seviyelerini kontrol altında tutuyor. Deneme sınavı sonucunda eğitmenlerle iletişim kurup, doğru yönlendirmelerle karşılaşıyorsunuz. Ayrıca her öğrenciye atanan eğitim danışmanları sürekli olarak eğitiminizi takip ediyor ve alınması gereken önlemleri belirliyor.